İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ülkeler
  3. Burundi Gezi Rehberi

Burundi Gezi Rehberi

Burundi Gezi Rehberi3

Burundi gezilecek yerler ve Burundi hakkında kısa bilgilerin bulunduğu Burundi gezi rehberi yazımızda, ülkenin en ilgi çekici turistlik yerlerini sizler için tanıttık.

 

Yaklaşık 9 milyon nüfusa sahip olan ülke, 1 Temmuz 1962 yılında Belçika yönetiminden çıkarak bağımsızlığı ilan etmiştir. Para birimi olarak Burundi Frankı kullanılan ülkenin başkenti ise, Bujumbura’dır.

Ülkede yaşlı insanlara saygı göstermek, en önemli kurallardan birisidir. Bu nedenle Afrika’nın kalbinde yer alan ülkeyi ziyaret ettiğinizde gerek olması halinde yaşlı insanlara öncelik vermeniz, yerel halkın hoşuna gidecek davranışlardan birisidir. Ayrıca ülkede ATM bulunmaması nedeniyle, yanınızda nakit para taşımanız gerekmektedir.

Burundi Gezi Rehberi

Tanganika Gölü

 

Burundi gezilecek yerler listemizdeki ilk tavsiyemiz, doğal güzelliğiyle ön plana çıkan Tanganika gölüdür. Bu gölün en önemli özelliklerinden birisi ise, dünyanın en derin ikinci gölü olma özelliğini taşımasıdır. Zengin görseliyle de hayran kalacağınız yer, her yıl birçok turistin ziyaretine uğramaktadır.

Kibira National Park

400 km2’lik bir alanı kapsayan Kibira National Park, Burundi gezi rehberi listemizde görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden birisidir. Başkent Bujumbura yakınlarında bulunan Kibira National Park, 1933 yılına kadar ülke krallarının avlanmak için kullanmış oldukları bölgelerden biriydi.

Rusizi National Park

Burundi gezilecek yerler listemizdeki en fazla ziyaret alan yerlerden birisi olan Rusizi National Park, flamingo, su aygırları ve timsah gibi onlarca hayvan çeşidini bir arada görebileceğiniz yerlerden birisidir.

Mount Heha Dağı

Doğa yürüyüşü ve dağ sporlarına meraklı olanların ziyaret ettiği Mount Heha Dağı, 2 bin 700 metre yüksekliğinde olup Burundi’nin en büyük dağı olarak bilinmektedir. Doğa manzarasıyla sizi kendisine hayran bırakacak dağ, Burundi gezi rehberi listemizde özellikle doğa yürüyüşü meraklılarına tavsiye ettiğimiz yerlerden birisidir.

Ruvubu National Park

Burundi Gezi Rehberi2
Burundi Gezi Rehberi2

508 kilometrekarelik bir alanda yer alan Ruvubu National Park, Burundi’de bulunan en büyük milli park olma özelliğini taşımaktadır. Antilop, maymun, suaygırı, leopar, aslan ve manda gibi vahşi hayvanların yanı sıra, 425’den fazla kuş türünün de bu parkta bulunduğu bilinmektedir.

Etkileyici manzarasıyla da ziyaretçilerin ilgisini çeken park, sizlere tavsiye edebileceğimiz yerlerden birisidir.

Yorum Yap

Yorum Yap