İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kimdir ?
  3. Burcu Biricik Kimdir?

Burcu Biricik Kimdir?

Burcu Biricik Kimdir
2

4 Mayıs 1989’da Antalya Elmalı’da doğan Burcu Biricik kimdir? Ailesi çok küçükken ayrılmıştır. Annesinin çalışmaları nedeniyle Burcu Biricik ve ağabeyi ile büyükannesi tarafından yetiştirildi. Hala lisede okurken, katıldığı tiyatro festivalinde ödül aldı. Sonra oyunculukta kendini geliştirmeye karar verdi.

Kariyer

İzmir Üniversitesi Arkeoloji Fakültesi’nden lisans derecesi aldı. Üniversitede okurken Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu bünyesinde oyunculuk eğitimi aldı. Çalışmaları sırasında “Yaşlı Bir Kadın Ziyareti”, “Vasifemi Yaptım” gibi birçok tiyatro prodüksiyonunda rol aldı.

2006 yılında, 17 yaşındayken, güzellik yarışmasında “Akdeniz Kraliçesi” seçildi. İlk televizyon rolünü 2007 yılında “Maçolar” adlı TV dizisinde önemli rol oynadığı Show TV’de görüldü. 2011’de D kanalında yayınlanan ve Alikan Aytekin ile birinciliği paylaşan “Artis Mektebi” yarışmasına katıldı.

Sanatta Reklam

Aynı yıl Zen adında bir reklam markasında rol aldı. Ayrıca, 2011 yılında Star TV’de yayınlanan Muhteşem Magnificent Century adlı videoda önemli bir rol oynadı. Yine aynı yıl Biskrem’de reklam yüzü oldu. Yine n11.com, Molped ve Tudors gibi birçok reklam filmlerinde oynadı.

Yorum Yap

Yorum Yap