1. Ana Sayfa
  2. Ülkeler
  3. Brezilya Gezi Rehberi

Brezilya Gezi Rehberi

brezilya resimleri

Brezilya gezi rehberi başlıklı bu yazımızda, 309 milyonluk nüfusuyla Güney Amerika ülkesi olan Brezilya gezilecek yerler ve ülke hakkında kısa bilgilere değineceğiz.

brezilya resimleri
brezilya gezilecek yerler

Resmi dili Portekizce olan Brezilya’nın başkenti Brasilia olup, para birimi ise Brezilya Reali’dir. Yetiştirdiği dünya çapındaki futbolcularla ünlü olan ülkede, gezilecek birçok önemli mekan bulunmakta olup, bunların bazılarına aşağıda yer verilmiştir.

Brezilya Gezi Rehberi

Kurtarıcı İsa Heykeli

1931 yılında yapımı tamamlanan Kurtarıcı İsa Heykeli, Brezilya gezi rehberi listemizde ülkenin kutsal simgeleri arasında yer almaktadır. Corcovado Dağı’nın zirvesine yapılan heykel, dünyanın 7 harikasından birisi olarak bilinmekte ve her yıl 1 milyon turistin ziyaretine uğramaktadır.

İguazu Şelalesi

Dünyanın en güzel şelaleleri arasında olduğunu söyleyebileceğimiz bu muhteşem doğa harikası, Brezilya gezilecek yerler listemizde kesinlikle görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden birisidir. Kartpostallık görüntüsüyle 275 kademeli bir şelale olan İguazu şelalesinin ana kısmının yüksekliği, 82 metredir. Curitiba’da bulunan şelale, UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer almakta olup, ülkenin doğal turizm potansiyelini artıran başlıca yerlerinden birisidir.

Kesmeşeker Dağı

396 metre yüksekliğinde bulunan Sugarloaf yani kesmeşeker dağı, dağın kesme şekeri andırması nedeniyle bu ismi almıştır. Teleferikle ulaşım sağlanan dağ, Brezilya gezi rehberi listemizde, ülkenin turizm potansiyelini önemli ölçüde artıran doğa harikalarından birisidir.

Yağmur Ormanları (Amazonlar)

Dünyanın oksijen kaynağı hatta akciğerleri olarak adlandırılan Amazon Havzası’nın önemli bir kısmını içine alan Yağmur Ormanları, her yıl milyonlarca turistin ziyaretine uğramaktadır. Biraz yüksek bir yerden baktığınızda yeşil ve sudan başka bir şey göremeyeceğiniz ormanlık alan, muhteşem görüntüsüyle sizi fazlasıyla büyüleyecektir.

Metropolitan Katedrali

Modern yapısının yanı sıra dikkat çeken mimarisiyle göze çarpan Katedral, bu haliyle Brezilya’da gezilecek yerler listemizde yer almaktadır.

Rio Plajları

Tertemiz bir plajda denize girmek, denizle arası iyi olanların en fazla tercih edecekleri şeylerden birisidir. Rio plajları da, bu kalitede yerlerin başında gelmektedir. Rio’da bulunan 3 ünlü plajın yan yana olması da, denize girmek isteyenler için daha büyük kolaylık sunmaktadır. Ayrıca Rio karnavalı yapıldığı dönemlerde burada olursanız, en azından bu renkli karnavalın bir kısmını izlemeden bölgeden ayrılmamanızı tavsiye ederiz.

Recife

Brezilya’nın Venedik’i olarak tanımlayabileceğimiz yerleşim yeri, nehir kıyısına kurulmuş şirin evleriyle ünlü bir yer olup, tavsiyelerimiz arasında yer almaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap