İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ülkeler
  3. Botswana Gezi Rehberi

Botswana Gezi Rehberi


Güney Afrika’nın en küçük ülkelerinden birisi olan Botsvana, toplamda 2 milyon 292 bin nüfusuyla Kayseri büyüklüğünde bir yerdir. Uzun yıllar İngiliz sömürgesi altında kalan ülkenin başkenti Gaborone’dir. Botsvana gezi rehberi yazımızda, bu küçük ülkenin gezilecek yerleri hakkında bilgiler verdik.

Botsvana Gezi Rehberi

Moremi Rezervi

Moremi rezervi Botsvana gezilecek yerler arasında, vahşi yaşamın tüm detaylarını görebileceğiniz yerlerin başında gelmektedir. Kaplanlar, aslanlar, çita ve bufalolar, burada sizleri bekliyor.

Chobe Ulusal Parkı

İçerisinde yüzlerce hayvanın barındığı ulusal park, Botsvana gezi rehberi listemizde tavsiye ettiğimiz yerlerin başında gelmektedir. Devasa bir doğal hayvanat bahçesi olan Chobe Ulusal Parkı, gün batımı izlemek içinde ideal yerlerden birisidir.

Okavango Deltası

Okavango nehri çevresinde yer alan delta, Botsvana’nın yaklaşık olarak üçte ikisini kapsamaktadır. Bölgede yaşayan hayvan ve kuş türlerinin hepsine her an rastlayabileceğiniz yerler arasında yer alan delta, büyüleyici bir güzelliğe sahiptir.

Kalahari Rezervi

Botsvana gezi rehberi listemizde yer alan Kalahari Rezervi, dünyanın en büyük vahşi yaşam rezervi olarak bilinmektedir. Burada sırtlanlar, aslanlar, leopar ve çitalar gibi, vahşi yaşamın en yırtıcı hayvanlarına rastlamanız an meselesidir.

Kgalagadi Sınır Ötesi Parkı

Kırmızı topraklardan oluşan tepecikleriyle görsel bir güzellik sunan park, ülkenin en fazla turist çeken yerlerinden birisidir. Yaban köpekleri, Güney Afrika antilopu ve siyah yeleli aslanların yanı sıra, çita ve leoparlarında fazlaca yaşadığı bölgelerin başında gelmektedir.

Kasane

Vahşi yaşamın izlerini fazlasıyla yaşayan şehir, Namibya, Botsvana, Zambiya ve Zimbabve gibi 4 farklı ülkenin kesiştiği yer olmasıyla, daha fazla dikkat çekmektedir. Kesişim noktası olması nedeniyle, ülke tarihinin en önemli kültürlerine ev sahipliği yapmıştır. Doğal güzelliklerle dolu şehir, Botsvana seyahatleriniz için, gezilebilecek ideal yerlerden birisidir.

Maun

Batawana kabilesi tarafından 1915 yılında kurulan yerleşim merkezi, ülkenin turizm başkenti olarak da bilinmektedir. Ülkedeki safari turlarının en fazla gerçekleştiği yer olan şehirde bulunan Okavango deltası başta olmak üzere, gezip görülebilecek vahşi yaşam alanlarının çokluğu dikkat çekmektedir. 58 bin kişinin yaşadığı şehirde, turistlerin rahat edebileceği birçok mekan bulunmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap