İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur

Bölgesel incelme nasıl yapılabilir, pek çok kişi tarafından merak edilir.  Herkes farklı vücut tiplerine sahip. Kimimiz kilolu kimimiz ise zayıf. Fakat insanların büyük bölümünün kilo problemleri genelde bölgesel yağlanma olarak bilinen, vücudun belirli alanlarında meydana gelen şikayetlerden oluşturmaktadır.

Bel, göbek, basen çevresi genelde kadınlarda yağlanmaya yatkın olsa da işlenmiş gıdaların çokluğu sebebiyle erkeklerde de görülmektedir. Bölgesel zayıflama ile bu sorundan kurtulmak ise artık çok kolaydır.

Egzersizlerle Bölgesel Zayıflama

Egzersiz yaparak bölgesel zayıflama haftada 3 gününüzü ayırarak kolayca uygulayabileceğiniz bir yöntem. Bir saatinizi ayırmanız yeterli olacaktır;

  • Bisiklete binmek: hem bacaklar hem de karın kasları için çok faydalıdır.
  • Şınav çekmek oldukça etkilidir.
  • Squat yapabilirsiniz.

Yukarıdaki öneriler başlangıç aşamasında kolayca uygulanabilir.

Doğru Beslenmeyle Bölgesel Zayıflama

Doğru besinlerle bölgesel zayıflama en az egzersizler kadar etkili olmaktadır. Doğrudan bölgesel zayıflama yapacak bir diyet yoktur. Fakat uygulanan diyetle kilo verileceği için bölgesel yağı fazla olan kısımlar da incelecektir. Seçeceğiniz diyet için iki önemli içeriğe sahip olmalı. Bunlar; şeker bulunmaması ve protein ve sebze ağırlıklı beslenilmesidir.

Yorum Yap

Yorum Yap