1. Ana Sayfa
  2. Ülkeler
  3. Birleşik Arap Emirlikleri Gezi Rehberi

Birleşik Arap Emirlikleri Gezi Rehberi

Birleşik Arap Emirlikleri Gezi Rehberi1
3

Başkenti Abu Dabi olan Birleşik Arap Emirlikleri, Umman ve Suudi Arabistan’la komşu olan 7 emirlikten oluşmakta olup, 9.4 milyon nüfusa sahiptir. Birleşik Arap Emirlikleri Gezi Rehberi yazımızda, bölgenin gezilecek yerleri hakkında bir takım bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Birleşik Arap Emirlikleri Gezi Rehberi

Burj Khalifa

Birleşik Arap Emirlikleri gezilecek yerler listesinde yer alan bu dev yapı, dünyanın en uzun süreli asansör yolculuğunun yapıldığı muhteşem mimariye sahip gökdelenlerden birisidir. Dubai’nin en önemli simgeleri arasında yer alan Burj Khalifa, mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden birisidir.

Şeyh Zayed Camisi

İslam mimarisinin yanı sıra çağdaş bir tasarıma sahip olan cami, turistler tarafından en fazla ziyaret edilen yerler arasında yer alıyor. Lüks işçiliğin incelikle dokunduğu cami, Birleşik Arap Emirlikleri gezi rehberi listemizde tavsiye ettiğimiz önemli yerlerden birisidir.

Bastakia

Dubai’de bulunan bina, bölgenin en eski tarihi yapıları arasında yer alıyor. Binayı gördüğünüzde, gökdelenlerin Dubai’yi sarmadan önceki hali hakkında fikir sahibi olabileceğiniz yerlerden birisidir.

Plajlar

Özellikle başkentte bulunan plajlar, son derece temiz ve kullanılabilir alanların başında geliyor. Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı milyonlarca insan, soluğu plajlarda almaktadır. Sessiz sakin bir yerde denize girebileceğiniz gibi, yüksek katlı gökdelenlerin hemen önünde de denize girmeniz mümkündür.

Al-Badiyah Camii

Birleşik Arap Emirlikleri gezi rehberi listemizdeki Al-Badiyah Camii, görmenizi tavsiye ettiğimiz ilginç, küçük ama bir o kadarda şirin bir yapıdır. Ülkenin en eski camisi olması nedeniyle, tarih kokan dini yapıların başında gelmektedir.

Sharjah Akvaryumu

Mavi sularda derin bir yolculuğun içinde kendinizi bulmak istiyorsanız, 2008 yılında açılan Sharjah akvaryumunu mutlaka ziyaret etmenizi öneririz. Yüzlerce deniz canlısını bulabileceğiniz dev akvaryum, her yıl yüzbinlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Burç Halife

Toplam 163 kattan oluşan Burç Halife binası, 828 metre yüksekliğinde olup dünyanın en yüksek binası olarak bilinmektedir. Dubai’de bulunan binayı, neredeyse şehrin her yerinden çok rahat bir şekilde görebilirsiniz.

Kasr-el Hosn

Abu Dabi’de bulunan Kasr-el Hosn, 1761 yılında ülkenin savunması amacıyla yapılmış tarihi bir kale olarak bilinmektedir. Tarihinde birçok devlet yöneticisinin barınma yeri olarak da kullandığı kale, ihtişamlı görüntüsüyle dikkat çeken yapılardan birisidir.

Yorum Yap

Yorum Yap