İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ülkeler
  3. Belçika gezi rehberi

Belçika gezi rehberi

amsterdam gezi rehberi
2

Belçika gezi rehberi11,35 milyonluk nüfusuyla küçük bir ülke olsa da, Avrupa’nın en zengin ülkeleri arasında yer alan Belçika’nın başkenti Brüksel’dir. Belçika gezi rehberi yazımızda, Belçika gezilecek yerler hakkında önerilerde bulunacağız.

Belçika Gezi Rehberi

Brüksel

Belçika gezi rehberi listemizde sizlere tavsiye edebileceğimiz yerlerin başında, ülkenin başkenti Brüksel gelmektedir. Farklı tarihi mekanları, renkli mimari yapısı ve doğal güzellikleriyle Brüksel, ülkenin en fazla ziyaretçi alan şehridir. Rönesans mimarisinin önemli merkezlerinden olan şehirde, Borsa Binası, Kraliyet Sarayı, St. Michel Katedrali ve Catherine Kilisesi gibi, turistlerin ilgisini çekebilecek birçok mekan bulunmaktadır.

Brugge

UESCO Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Brugge, Orta çağdan günümüze kadar korunan tarihi yapılarla dolu bir şehirdir. Hatta kentin Ortaçağ döneminden kalmış olduğunu söylemek bile mümkündür. Ülkenin zenginliğinin aksi yönde yaşantısı olan insanları, şehirde bulunan su kanallarında tekne turu yaparken görmek mümkündür. Arnavut kaldırımlar, şehre ayrı bir güzellik katmaktadır. Belçika gezilecek yerler listenize mutlaka almanızı tavsiye ettiğimiz şehirde, Aşıklar gölü, Meryem Ana Kilisesi, Kutsal Han Bazilikası ve Madonna ve Çocuk Heykeli gibi yerler, şehirde en fazla ilgi gören yerler arasındadır.

Antwerp

Önemli bir liman kenti olan Antwerp, Avrupa’nın ikinci, dünyanın ise 4. Büyük limanına sahiptir. Yine Ortaçağ dokusuna sahip olan şehir, Brüksel’den sonra ülkenin 2. Büyük şehri olarak bilinmektedir. Moda Müzesi ve Çağdaş Sanat Müzesi’nin yanı sıra, şehrin merkezinde bulunan Brabo Heykeli, görmeniz gerekenler arasındadır.

Ghent

Lys ve Schelde nehirlerinin birleşim noktasında kurulu olan şehir, Flaman halkın yoğun yaşadığı bir şehirdir. Belçika gezi rehberi listesinde mimari yapısı ve tarihi dokusuyla, sizlere tavsiye ettiğimiz yerlerden birisidir. Gravensteen Kalesi, Ghent Tasarım Müzesi, St. Michael Kilisesi ve Nicholas Katedrali gibi yerler, hem tarihi ve hem de mimari açıdan görmeniz gerekenler arasındadır.

Gent

Avrupa’nın tarihi boyunca en önemli ticaret merkezleri arasında yer alan şehir, Belçika’da en zengin tarihe sahip olan yerlerden birisidir. Graslei limanı ve Gravensteen kalesi, şehirde ziyaret etmeniz gereken yerler arasındadır. Alplerin 2. Büyük şehri olan Gent, hoş mimarisiyle de sizleri etkileyecektir.