İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ülkeler
  3. Bahamalar Gezi Rehberi

Bahamalar Gezi Rehberi

Bahamalar1
1

Bahamalar gezi rehberi yazımızda, tertemiz plajları ile en fazla tercih edilen tatil yerleri arasında yer alan ada ülkesi Bahamalar gezilecek yerler hakkında bilgiler sunacağız.

Bahamalar Gezi Rehberi

Kuzey Amerika kıtasında bulunan Bahamalar, 395 bin nüfusuyla dört tarafı denizlerle çevrili küçük bir ada ülkesidir. Resmi dili İngilizce olan ada ülkesinde geçerli para birimleriyse, ABD doları ve Bahama dolarıdır. Ülke aynı zamanda tek bir kara parçası üzerinde olmayıp, şehir ve yerleşim alanlarının bir kısmı yine deniz ortasındaki farklı kara parçaları üzerinde yer almaktadır.

Bahamalar Gezilecek Yerler

Atlantis Paradise Island

Bahamalar denilince akla ilk gelen şey, elbette ki deniz ve kumsaldır. Atlantis Paradise Island, okyanus temalı bölgenin en kaliteli tesislerinden birisidir. Tesiste birçok lüks otelin yanı sıra, kaliteli yaşam alanları da dikkat çekmektedir.

Montagu Kalesi

1741 yılında inşa edilen kale, Bahamalar gezi rehberi listemizde yer alsa da, aslında bir kaleden çok basit bir hamam ya da medreseyi andırmaktadır. Kalenin boyu yaklaşık 3.5 metre boyunda olup, her yerde görebileceğimiz Osmanlı hamamları büyüklüğündedir.

Fincastle Kalesi

Bahamalar gezilecek yerler listesinde, devasa boyutlara sahip tarihi yerlerden söz etmek fazla mümkün değildir. Fincastle Kalesi de, yine küçük bir savunma kalesi olup yaklaşık 250 metrekarelik bir daire büyüklüğünde ve 3.5 metre yüksekliğindedir. Sadece savunma amaçlı dam kısmına birkaç top konuşlandırılarak, bölgenin savunulması amaçlanmıştır. 1793 yılında yaptırılması nedeniyle, tarihi bir değeri bulunmaktadır.

Dean’s Blue Hole

Bahamalar gezi rehberi yazımızda yer verdiğimiz bölge, temiz kumsalları ve koyları ile ünlüdür. Clarence kentinde bulunan bölgenin bir diğer özelliğiyse, 202 metre dalış imkanı sunmasıdır. Özellikle yaz aylarında adaya tatile giden turistlerin, en fazla tercih ettikleri yerlerden birisidir.

Cococay Adası

Bahamalar gezilecek yerler listesinde yer alan Cococay Adası, güzel bir yaz tatili yapmak için ideal yerlerden birisidir. Lüks ve eğlenceye merakı olanlara tavsiye edebileceğimiz ada, pırıl pırıl plajları ve berrak mı berrak deniziyle sizi kendisine hayran bırakacaktır. Adada tatil mekanlarının dışında yerleşim yeri olmayıp, 1990 yılında adayı komple kiralayan bir özel şirket tarafından işletildiği için biraz pahalıdır.