İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kimdir ?
  3. Azra Kohen Kimdir?

Azra Kohen Kimdir?

Azra Kohen Kimdir
3

Azra Kohen Nereli

1979 yılında İstanbul’da doğan Azra Kohen (Akilah) olarak bildiğimiz Fi, Çi, Pi ve Aden isimli edebi eserlere hayat vermesiyle gündeme gelen yazar olmasının yanında son yıllarda dünya görüşüyle ülkemizde isminden sıklıkla söz ettiren sanatçı ve psikologdur. Azra Kohen İstanbul’da doğmasına rağmen aslen İzmirlidir. Bir erkek çocuk annesi olan Azra Kohen’in evlenmeden önceki ismi Azra Sarızeybek’tir.

Azra Kohen’in Eğitim Hayatı;

Azra Kohen İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun olduktan sonra eğitim hayatını Kanada’da devam ettirmiş ismini bulunduğu şehirden alan Ottawa Üniversitesi’nde Üçüncü Dünya Ülkelerine Yardım Ekonomisi bölümünü bitirmiştir. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesine Klinik Psikoloji alanında Master programına katılmış bu bölümü de başarıyla tamamlamıştır. İyi derece İtalyanca ve İngilizce bilen Azra Kohen halen Liverpool Üniversitesi bünyesinde Davranış Bilimleri alanında uzmanlık yapmaktadır.

İlk kitabını yayınladığı andan itibaren uzun süre çok satanlar listesinde yerini korumuş olan eserleri toplumda büyük bir etki yaratmış ve apolitik duruşundan ödün vermediği yaşam tarzıyla topluma örnek bir sanatçı olma yolunda çizgisini bozmamıştır.

Yorum Yap

Yorum Yap