İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Astrolojiyle Yakından İlgili Ünlüler

Astrolojiyle Yakından İlgili Ünlüler

Astrolojiyle Yakından İlgili Ünlüler
1

Astrolojiyle Yakından İlgili Ünlüler

 

Yıldızların birbirleri ile olan etkileşimleri, hal ve hareketleri, gün, ay ve hafta içindeki değişimlerinin yeryüzüne, yeryüzünde yaşayan biz insanlara olan etkilerini, etkileşimlerini inceleyip araştıran ve bunlara göre bir nevi kehanetlerde bulunmaya çalışan kişilere astrolog; işte bu işin kendisine de astroloji adı verilir. Bu bilim dalını seven de çok sevemeyen de. Bazıları öyle ki her gün günlük yorumlarını okumadan evden dahi çıkamıyor, başlayacağı bir işe girişmeden önce haftalık aylık yıldız haritalarına bakmadan hiç bir işe başlamıyor deyim yerinde ise onsuz adım dahi atmıyor.

Yıldızların Hayatımıza Etkisi Var Mı?

Yıldızların, gökyüzünün, gökyüzünde yer alan evrendeki diğer tüm gezegenlerin, evrendeki hareketliliğin hal ve hareketlerimize, davranışlarımıza ve yaşantımıza doğrudan etkisi var mı bilinmez. Ancak, çoğu insanın da sevmemesi, inanmaması ve baksa dahi öylesine zaman geçirmek için, eğlenmek için bakmasının tek sebebi de şudur ki; Allah ‘ tan başka kimse geleceği, olacakları bilemez ve göremez. Yukarı da bahsettiğimiz üzere; astrolog olarak adlandırılan bu kişiler bir nevi kehanetlerde bulunup yıldız falcılığı da denilebilen bir iş yapmaktalar işte tam da bu yüzden çoğumuz bunların öylesine, gerçek dışı işler olduğunu düşünüyor.

Kimler Astrolog Olma Yolunda Kimler Yıldızlarla İlgileniyor

İnsanlarımızın bir olayı inceleyip araştırmakta, yeni şeyleri görüp o işe girişmekte ki amaçlarından çoğu da özenme ve başkasından görüp merak edip o işe gönül vermeden ibaret.
Çevrelerinde astrolog ve benzeri işler yapanlar, hele ki bir de buna gönülden bağlananlar zamanla kendileri de bu işe merak sarıyor ve yıldızlara yakından ilgi duymaya başlıyor. Çevre dediysek illa yakın çevre olmasına da gerek yok tabii, evimizden eksik olmayan televizyon ve internetlerde de ünlü kişilerin bu işlerle ilgilendiğini görüp çoğumuz kendine bu kişileri örnek alıyoruz. Peki, kim bu yıldızlara merak saran ünlüler? Hande Kazanova, Rezzan Kiraz gibi isimler yıldızlar denince akla ilk gelen ünlülerden oluyor. Öyle ki sadece kendileri için değil diğer sanat camiası için de tahmin ve yorumlarda bulunarak astrolog denilen mesleğe gönül vermiş ünlülerimiz.