İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilim
  3. Astrolojiyle Hipnoz Yapılır Mı ?

Astrolojiyle Hipnoz Yapılır Mı ?

Astrolojiyle Yakından İlgili Ünlüler
2

Astrolojiyle Hipnoz nedir

İnsanlık her anında farklı güçlere sahip olma dürtüsü içerisinde olan bir varlıktır. Bu güçler arasında iki farklı anlam ve kelime en güçlüleri olarak varsayılmaktadır. Gelelim bu iki astroloji ve hipnoz arasında bir uyum var mıdır konusuna.

Hipnoz nedir?

Hipnoz Yunanca bir kelimedir ve Türkçe karşılı uyumak anlamındadır. Hipnoz tam olarak uyku hali değil, uyku ve uyanıklık arasında bir ruh halidir. Birey bilirkişiler, terapistler aracılığıyla söylenen her şeyi duyar rahatça cevaplar ve kendi düşüncelerinin farkında olur. Hipnozdan çıkıldıktan sonra ise her şeyi hatırlar vaziyettedir. Hipnoz yapılacak kişiye uygun şartlar sağlandıktan sonra bir nesne veya bir sözcükle karşısındaki insanı rahatlatmaya, hipnoz etmeye başlar. Zihinsel ve fiziksel aktivitelerde yavaşlık görülür ve dünya ile olan ilişiği kesilir.

Hipnoza geçen kişi yine hipnoz eden kişi tarafından rahatlıkla uyandırılıp eski yaşantısına geri döndürülür. Hipnotizenin pek çok çeşitli yolu ve türü vardır. Hipnoz olan kişi eğer hipnoz olmak istemiyorsa zorla hipnotize edilmez, hipnoz olacak kişinin zekası ve hayal gücü hipnoz olma zamanıyla doğru orantılıdır. Hipnoz çeşitlerindeki fazlalık hipnoz olayının herkesçe yapılabileceği ve farklı yollar metotlar denenerek yapılacağı konusunda düşüncelere itmektedir. Hipnoz çeşitleri, Grup hipnoz, oto hipnoz, ilaçla hipnoz, sosyal hipnoz ve kolektif hipnoz şekillerdedir. Hepsinin amacı aynı fakat uygulanma şekilleri farklıdır.

Astrolojide hipnoz var mıdır?

Astroloji bilindiği üzere gök cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen araştıran ve uygulayan bir daldır. Astroloji insanların elinde olan hayatlarındaki dönemleri incelemektedir. Şanslı zamanları, gezegenlerin hareketleriyle orantılı iyi ve kötü zamanlarınızı bilimsel yöntemlerle açıklar. Gezegenlerin zorlayıcı dönemlerini belirterek gezegenlerin açılarıyla bizlere verilen burçlar aracılığıyla bu zorlukları nasıl şansa çevireceğimizi basit bir dille bize anlatmaya çalışır.

İnsanların hayatlarındaki belli dönemleri ele alan bu dal hipnotize ile ilişkilendirilmeye çalışılsa dahi oldukça uzak kavramlardır. Bir insanın hayatındaki zorlu bir dönemi ele aldığımızda astroloji bu insanın bu dönemden nasıl kurtulacağı hakkında ona bilgi verirken hipnotize bu insanın zihninin içine girerek bu dönemi atlatması için ona baskı kurar. Bu iki dalı ele almaya çalışırsak astroloji ile hipnoz yapılır mı şeklinde bir soru elimize geçiyor. Astrolojiden yararlanan hipnoz yapacak kişi, kişinin astroloji haritasından onun en uygun ve en sakin zamanını seçebilir. Böylece astrolojiyi kullanarak hipnotizeyi kolaylaştırabilir.