İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilim
  3. Astrolojiye Neden Bu Kadar Değer Veriliyor ?

Astrolojiye Neden Bu Kadar Değer Veriliyor ?

En İyi Astroloji Kitapları Nelerdir ?
3

Astroloji nedir faydası zararları

Yaşadığımız dünyada birçok insan burçlara inanıyor ve astrologlar tarafından yapılan günlük, aylık ve yıllık yorumları okuyarak günlük yaşantılarına ve karakterlerine bu yorumları yansıtıyorlar. Bazı insanlar ise doğum haritasına baktırıp, astrologlar sayesinde burçları, karakterleri ve yaşamları hakkında daha detaylı yorumları öğrenerek bilgi sahibi oluyorlar.

Burçlar Nedir?

Burçlar, yıldızların ve gezegenlerin, bir nevi evrenin insanlar üzerindeki etkisini inceleyen bir bilim dalının parçasıdır. Geçmiş çağlarda yaşayan insanlar, yıldızlara bakarak hava durumunun nasıl olacağı hakkında tahminler yaparken, gelecek hakkında kehanetler öne sürerken, on iki burcunda da doğmasına sebep olmuşlardır. Günümüzdeki astrologlar, geçmişte astrologların insanların kişiliği, motivasyonları, hayata bakış açıları ve karakterleri üzerine yapılan, günümüze kadar gelen araştırmalardan ve gelişen teknoloji sayesinde burçlar üzerine bilgilerden yararlanarak, tahminler ve yorumlarda bulunmaktadır.

Burçlara Neden Bu Kadar Değer Veriliyor?

Burçlar, günlük yaşantımızla birlikte olmak üzere, doğum haritamızı ve evrenin etkilerini de dikkate alarak yorumlar yapar. İçinde bulunduğumuz evren, günlük yaşantımızı etkilediği gibi kişiliğimizi de etkilediğine inanılarak, burçlara daha çok değer veriliyor. İnsanlarda bulunan doğuştan içgüdüsel olarak gelen bir yere ait olma isteği ve kendini ifade etme isteği de bizi astroloji bilimine inanmaya teşvik ediyor. Her insan duygusal olarak olaylara yaklaştığında, kendini bir gruba ait isteği hissettiğinde, burçlar bu duyguyu tatmin eder. Bu nedenle burçlara insanlar tarafından verilen değer günden güne artmaktadır.

Bir de teknolojinin gelişmesiyle günlük burç yorumlarına, karakter analizlerine ve doğum haritası gibi şeylere kolayca ulaşabiliyor olmamız, burçların değerini yükselten etkilerden biridir. Artık burçlar sayesinde, insanlar karakterleri hakkında belirlenmiş kelimelerle kendilerini çevrelerine daha rahat tanıtabilecek ve anlatabilecek durumda olduğundan, burçlara verilen değer artar. Burçlar konusunda bilinçsiz insanlar bile, bir kez kendi burcunun özelliklerine baktığında, karakteri hakkında bilgiler görünce ilgisi ve merakı artarak araştırma içine girer. Tanımadığımız ama karakter özelliklerini merak ettiğimiz biri hakkında bilgi sahibi olmak için, o kişinin hayata bakış şekli hakkında ipucu yakalayabilme düşüncesi de için de burçlara başvurmak, burçlara olan inancın yayılmasını etkileyen ve neden önem verildiğini anlamamızı sağlayan durumlardandır.