İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. Astrolojinin Sınırı Var Mıdır ?

Astrolojinin Sınırı Var Mıdır ?

En İyi Astroloji Kitapları Nelerdir ?
3

Astrolojinin Sınırı nedir

Astroloji kelime anlamıyla gezegenlerin ve yıldızların insanlar üzerindeki etkisini yorumlamaya dayalı bir bilim dalıdır. Bilim dalı olup olmadığı konusu hala tartışmalarda olsa dahi genel olarak insanlar bunu bir bilim dalı olarak algılamaktadır. İnsanoğlunun yazılı tarihinin başından beri var olduğuna inanılan astroloji astronomiyle orantılı bir bilimdir.

Güneş ve Ay ile birlikte gezegenlerin de yaşamlarımızı ve kişiliklerimizi tesir edebilmesi için bize ulaşabilen güçlü bir kuvvetin olması gerekmektedir. Ayımızın ancak yarısı kadar olan ve 7.228.829.857 kilometre bize uzaklıkta olan Plüton’ün bile üzerimizde bir etkiye sahip olduğunu dile getirmek olağanüstü bir iddiadır, bundan dolayı bahsedilen şeyin oldukça güçlü olması gerekmektedir. Esasen böyle bir iddiayı destekleyecek kanıtlar bulmakta, çok zor değildir.

Astrolojinin Konusu Nedir?

Astroloji insanların elinde olan hayatlarındaki dönemleri incelemektedir. Şanslı zamanları, gezegenlerin hareketleriyle orantılı iyi ve kötü zamanlarınızı bilimsel yöntemlerle açıklar. Gezegenlerin zorlayıcı dönemlerini belirterek gezegenlerin açılarıyla bizlere verilen burçlar aracılığıyla bu zorlukları nasıl şansa çevireceğimizi basit bir dille bize anlatmaya çalışır.

Astrolojide Sınır Var Mıdır?

Astrolojinin belirli bir sınırı yoktur. Astroloji dünya üzerindeki enerjilerin evrensel etkilerle şekillenen insanın ve toplumların üzerindeki etkilerle yorumlanan bir düşünce sistemidir ve düşüncenin sınırı yoktur. Astroloji bilimsel verilerle çalışan astronominin temeline sahip bir düşüncedir. Astroloji insanlık tarihi kadar eskidir. Geniş anlamda tüm milletlerce varlığına inanılmış, yine tüm milletlerce kullanılmış bir alan olan astroloji halk arasında günümüzde artık fazlasıyla kullanılmaktadır. Sınırlandırmak mümkün değildir. Oldukça geniş gezegenleri ve geniş insan toplulukları göz önüne alan kehanetler öne süren, kişilerin doğumlarından ölümlerine kadar, şansları, burçları, yıldız haritalarını çıkartan bu bilim, bilim açısından sınırlandırılamaz.

Tüm Söylenenlere İnanmayın

Astroloji her ne kadar bilim olarak öne sürülse dahi uzman kişiler tarafından çıkartılan haritalar dışında, uzman kişilerce söylenmeyen ve abartılan sözlere inanmamakta fayda vardır. Her ne kadar astroloji sınırlandırılamaz desek hadi her şeyde olduğu gibi astrolojide de sınırlama koyacağımız nokta kendi hayatınıza kendinizden çok bir başkasının ve gereksiz bilgilerce hayatınıza yön vermeye çalışılması halinde astroloji sınırlandırılır. Kendiniz sınır koymak durumundasınız