İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hobi
  3. Astrolojinin Burçlara Göre Farklılık Göstermesi

Astrolojinin Burçlara Göre Farklılık Göstermesi

En İyi Astroloji Kitapları Nelerdir ?
4

Astroloji Nedir?

Astroloji aslında yıldız falıdır. Yani yıldızların zaman içindeki konumları, birbirlerine yaklaşıp uzaklaşmaları ve birbirlerine göre hareketleri, bunun üzerine eğitim almış uzmanlar tarafından incelenir. Yıldızları inceleyen ve bu sayede burçları yorumlayan uzmanlara astrolog denir. Astrologlar gazetelerde, internet sitelerinde, televizyonlarda, dergilerde ve hatta radyolarda bile yayın yaparak günlük, haftalık, aylık ve yıllık burç yorumlarını takip edenlere ulaştırırlar. Her ne kadar yıldız falı olarak tanımlansa da pek çok insanın gözünde kesin gerçekliği var gibidir.

Burçlar Nasıl Oluşur?

Burçlar uzaydaki on iki yıldızın adını taşır. Her insanın ay burcu, güneş burcu, yükselen burcu gibi çeşitli burçları vardır. Kişinin doğduğu gün ve doğduğu saat burç belirlemede kullanılır. Astroloji aynı zamanda kişinin burcuna ve doğduğu andaki yıldızların konumuna bakarak o kişinin yaşamı ve kişiliği hakkında çoğu zaman genel, fakat uzmanına göre ayrıntılı bilgiler vererek karakter analizi yapabilirler. Eğer kişinin hayatında biri varsa, onu da burcu ve doğum tarihiyle beraber değerlendirerek ilişkilerinin durumları ya da gelecekleri hakkında yorum yapabilirler. İnternet sitelerinde bulunan burç uyumu kategorisinde isteyen herkes ilişki yorumlarına rahatlıkla ulaşabilir.

Astroloji Burçlara Göre Farklılık Gösterir Mi?

Evet, gösterir çünkü her gün, her ay ve her yıl yıldızların birbirlerine göre olan konumu değişir. Bu değişimleri inceleyen astrologlar yıldızları, dolayısıyla da burçları yorumlar ve her burcun birbirinden farklı olduğunu, hatta aynı burcun bir önceki güne göre bile farklılık gösterdiği anlaşılır. Bu yüzden on iki burcun birbirini tutması ve yorumların tamamen aynı olması neredeyse olanaksızdır. Fakat astroloji uzmanları yorum yaparken hiçbir burca özel ilgi göstermez ve görüp yorumladığı her şeyi olduğu gibi aktarır.

Ayrıca yıldızlarının konumlarına bağlı olan bu fark sayesinde de ortaya günlük, aylık, yıllık ve genel burç yorumları ortaya çıkar. Pek çok yerden ulaşılabilecek bu burç yorumlarını düzenli takip edenler bulunmaktadır. Sıkı takipçiler ise kendileriyle beraber tanıdıkları diğer insanların da burç yorumlarını okur ve gününü geçirirken öğrendiklerine göre hem kendi adına hem de burcunu okuduğu kişiye karşı daha dikkatli davranmaya çalışır.