İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İcatlar
  3. Artemis Taşı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Artemis Taşı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Artemis Taşı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Sertlik derecesi 7 olan Artemis taşı oldukça etkileyici bir renge sahiptir. Asya ve mısırda mühür olarak kullanılmış olan Artemis taşı günümüzde takı ve süs eşyası olarak kullanılmaktadır. Kötü enerjiyi yok etmeye olanak sağlayan taş yunan mitolojisinde sarhoş etmeyen taş olarak bilinmektedir. Sarhoşluk etkisini ortadan kaldırdığına inanılan bir taş olması sebebiyle arkeolojik kazılarda sıklıkla karşılaşılmaktadır. Doğal bir taş türü olan Artemis taşı mor renge sahiptir. Şarap kadehlerinde sarhoşluğu engellemesi amacıyla kullanılmıştır. Artemis taşı ile ilgili yunan mitolojisinde birçok mitos bulunmaktadır. Tene temas etmesi gerektiğine inanılmaktadır. Bu şekilde vücutta ki kötü enerjinin kolaylıkla emileceği düşünülmektedir. Pozitif enerji vermeye yardımcı olan Artemis taşının birbirinden farklı özellikleri ve faydaları bulunmaktadır. Huzur taşı olarak bilinen taşın etki gösterebilmesi için doğal olması gerekmektedir. Piyasada bulunan ve Artemis taşı olarak satılan birçok taş mevcuttur. Fakat doğal olmayan Artemis taşı herhangi bir etkiye sebep olmayacağı için alınırken dikkat edilmelidir.


Artemis Taşı Özellikleri

 


•Rahatlatıcı etkiye sahip doğal bir taştır.
•Meditasyon için sıklıkla tercih edilmektedir.
•Öfke yatıştırılmasına yardımcı olarak öfkenin kontrol altına alınmasına yardımcı olur.
•Özellikleri incelendiğinde en güçlü taşlardan biridir.
•6. Hissin kuvvetlenmesinde, çakraların açılmasında önemli bir rol oynamaktadır.
•Çevreye pozitif enerji yayarak negatif enerjiyi emmektedir. Buna bağlı olarak kararma görülebilir.
•Pozitif enerjisi huzur vericidir.
•Tene temas etmesi durumunda etkisini daha hızlı göstermektedir.
•Kuvars ailesinin bir üyesi olan Artemis taşı başak burcunun taşı olarak bilinmektedir.
•Kabus görmemek için kullanan kişilerin sayısı oldukça fazladır. İnanışa göre kötü enerjiyi uzak tuttuğu için kabus görülmesine de engel olmaktadır.
•Taşın olumlu etki yaratması için sıklıkla kötü enerjiden arındırmak için temizlenmesi gerekmektedir.

Artemis Taşı Bakımı Nasıl Yapılır?

Etkileyici bir renge sahip olan Artemis taşı kullanım şekline göre temizliğe ihtiyaç duymaktadır. Takılarda çok sık tercih edilen bir taş olması ve tene temas etmesi negatif enerjinin hızla çekilmesine olanak sağlar. Bu sebeple taş da kararmalar görülebilir. Kararmanın yok olması için 7 ile 10 saat arasında dinlendirilmesi gerekmektedir. Bu durum bazen yeterli olmayacağından temizliğine dikkat etmek gerekmektedir. Kararan veya uzun süre kullanılan Artemis taşı içerisinde yoğun enerji birikeceği için faydalı olmayacaktır. Taşın birbirinden farklı temizleme şekilleri mevcuttur. Bunlardan ilki ve en çok tavsiye edileni kuru toprağa gömülmesidir. Toprağın negatif enerjiyi yok etme özelliği herkes tarafından bilinmektedir. Bu şekilde taşın içerisinde bulunan kötü enerjide toprak tarafından emilerek taş temizlenecektir. Bir gün toprakta bekletilmesi temizlenmesi için yeterli olacaktır. Bir diğer temizleme şekli ise temiz sudur. Taşın temiz bir su içerisinde yarım saat kadar bekletilmesi kötü enerjiden arınmasına olanak sağlayacaktır. Eğer taş gözenekli bir yapıya sahip ise dış fırçası ve katı bir sabunla da temizlenebilmektedir. Bu işlem sırasında taşa olabildiğince nazik davranılması gerekmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap