İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ülkeler
  3. Amerika Birleşik Devletleri Gezi Rehberi

Amerika Birleşik Devletleri Gezi Rehberi

Amerika Birleşik Devletleri Gezi Rehberi1
3

Amerika Birleşik Devletleri gezi rehberi yazımızda, Amerika’da gezilecek yerler hakkında bilgilerin yanı sıra, ülke hakkında kısa temel bilgilere de yer verdik. Amerika’ya seyahat etmek isteyenlerin, bu bilgilere göz atması daha güzel bir tatil geçirmelerini sağlayacaktır.

Amerika Birleşik Devletleri Gezi Rehberi

ABD Hakkında Temel Bilgiler

Dünyanın en büyük ülkelerinden birisi olan Amerika, ekonomik anlamda da yine dünyanın en güçlü ilk üç ülkesinden birisidir. 50 eyaletin oluşturduğu ülke, dünya genelinde “süper güç” olarak tanımlanmaktadır. Resmi kuruluş tarihine baktığımızda, 4 Temmuz 1776 tarihinin ülkenin kuruluş tarihi olduğunu görmekteyiz.

“Macera dolu” diye Türk şarkılarına da konu olan ülke, özgürlükler ülkesi olarak da betimlenmektedir. 327,2 milyonluk nüfusuyla, yine dünyanın en kalabalık ülkelerinden birisi sayılmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri Gezi rehberi yazımızın devamında, ABD gezilecek yerler listesi yer almaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri Gezilecek Yerler

Beyaz Saray – Washington DC

Şüphesiz ki Amerika denilince akla ilk gelen yerlerden birisi, Beyaz Saray olmaktadır. Gerek tarihi yapısıyla ve gerekse dünyanın seyrini değiştiren açıklamaların yapıldığı yer olması münasebetiyle, Beyaz Saray Amerika’nın en bilinen yerlerindendir. ABD gezilecek yerler listemizde yer alan Beyaz Saray’ı, yolu Washington’a düşenlere mutlaka tavsiye ederiz.

Amerikan Ulusal Tarih Müzesi – Washington DC

Amerika ve Amerika’yla bağlantılı tarih hakkında bilgiler almak ve bu zenginlikleri görmek isteyenler için, Amerika gezilecek yerler listemizde bulunan Ulusal Tarih Müzesi mutlaka gezilmelidir.

United States Botanic Garden – Washington DC

Yine Washington’da yer alan harika görünüme sahip yerlerden biriside, United States Botanic Garden’dir. Mimarisi, estetiği ve botanik bahçesiyle ABD gezilecek yerler listemizde yer alan Botanik bahçe, sizi kendisine hayran bırakacak güzelliklere ev sahipliği yapıyor.

Özgürlük Heykeli – New York

Yine Amerika ile özdeşleşmiş anıtlardan birisi olan Özgürlük Heykeli, Amerika Birleşik Devletleri gezilecek yerler listemizdeki en önemli tavsiyelerimizden birisidir. 1886 yılında tamamlanan heykel, Amerika’da en fazla ziyaret edilen yerlerin başında gelmektedir.

Rockefeller Center Top of the Rock – New York

Tam 22 dönümlük bir arsa üzerine inşa edilmiş olan Rockefeller Center, hepsi ticari amaçlı hizmet veren 19 binadan oluşuyor. Burasının en önemli özelliği, tam 226 metre yüksekliğine sahip binası olup 70. Katta bulunan seyir terasıdır.

Times Meydanı – New York

Dünyaca ünlü meydanlardan birisi olan Times Meydanı, ABD gezilecek yerler listemizde yer verdiğimiz tavsiyelerimizden birisidir. Yolu New York’a düşenlerin mutlaka gittiği meydan, dünyanın en hareketli ve eğlenceli meydanlarından birisi olarak bilinmektedir.

Hollywood Bulvarı – Los Angeles

Dünyanın en ünlü film yapımcılarının stüdyolarının bulunduğu bulvar, muhteşem görüntüsüyle dikkat çekiyor. Bulvarda bulunan şöhretler kaldırımı, en fazla dikkat çeken yerlerden birisi olarak göze çarpıyor.