1. Ana Sayfa
  2. Ülkeler
  3. Almanya Gezi Rehberi

Almanya Gezi Rehberi

Almanya Gezi Rehberi
1

Almanya gezi rehberi başlıklı bu yazımızda, gurbetçi Türklerin en fazla yaşadığı ülkelerin başında gelen Almanya gezilecek yerler hakkında bilgiler sunup, Alman kültürü hakkındaki konulara da değineceğiz.

Almanya Gezi Rehberi

Almanya Hakkında Genel Bilgiler

Ülkenin en büyük şehri, başkenti olan Berlin’dir. Federal yapıya sahip olan Almanya, tam 16 federal devletten oluşmakta olup, en önemli Avrupa Birliği ülkelerinden birisidir. Resmi dili Almanca olan ülkede bulunan gençlerin neredeyse tamamı, İngilizceyi de ana dilleri gibi konuşabilmektedirler. Ülkenin Almanlardan sonraki en büyük nüfusa sahip ikinci etnik kökeni, Türkler olmaktadır.

Hristiyan nüfusun yaygın olduğu ülkede, Müslümanlıkta önemli inançlar arasında yer almaktadır.

Berlin

Önemli bir tarihi dokuya sahip olan Berlin, Almanya’da gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Ptosdamer Meydanı, özellikle görmenizi istediğimiz yerlerden birisidir. Gece hayatının da oldukça renkli olduğu ülkenin başkenti Berlin, önemli birçok mimari yapının bulunduğu şehirlerden birisidir. Şayet Almanya tatilinizi tek bir şehirde tamamlamak istiyorsanız, şehir olarak Berlin’i tavsiye edebiliriz.

Oktoberfest – Münih

Hayran kalacağınız dağ manzaralarının bulunduğu Münih, dünyanın en yaşanabilir şehirleri arasında yer almaktadır. Muhteşem mimariye sahip tarihi binalarıyla dikkat çeken Münih’te, özellikle Oktoberfest’i mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

Marienplatz – Münih

Almanya gezilecek yerler listemizde yer alan Marienplatz, şehrin en eski tarihi yapılarının bulunduğu yerlerden birisidir. St. Peter Kilisesi’nin de bulunduğu meydan, Almanya’nın tarihi dokuya sahip en eski mekanları arasında bulunmaktadır.

Nymphenburg Sarayı – Münih

Yine yolunuz Münih’ düşerse ziyaret etmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden birisi olan Nymphenburg Sarayı, ilk olarak 1664 yılında yazlık konut konseptinde yapımına başlanmış ve Alman mimarisini en iyi bir şekilde yansıtan yerlerin başında gelmektedir. Sonraki süreçte birçok ek yapılarla genişletilmiş olan saray, görülmeye değer yerlerden birisidir.

Parlamento Binası – Berlin

Almanya’nın başkenti Berlin’de yer alan Parlamento binasının tasarımı, 1982 yılında yapılan tasarım yarışması sonucunda belirlenmiştir. Çatısında bulunan cam kubbesiyle dikkat çeken Parlamento Binası, tavsiye ettiğimiz Almanya gezilecek yerler arasındadır.

Römereberg Meydanı – Frankfurt

Birbirinden eski ve görkemli tarihi mekanlara ev sahipliği yapan Römereberg Meydanı, Frankfurt’ta bulunan en canlı meydanlar arasında yer alıyor. Göz alıcı yapıların yanı sıra birçok restoran ve kafelerin bulunduğu meydan, kentin en işlek yerlerinden birisidir.

St. Michael Kilisesi – Hamburg

1010 yılında inşaatına başlanan St. Michael Kilisesi, Hamburg’da bulunan tarihi kiliselerin başında gelmektedir. Yolunuz Hamburg’a düşerse, mu tarihi yapıyı görmenizi mutlaka tavsiye ederiz.