İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kimdir ?
  3. Acun Ilıcalı Kimdir?

Acun Ilıcalı Kimdir?

Acun Ilıcalı
3

Acun Ilıcalı Nereli

29 Mayıs 1969 yılında dünyaya gelen Acun Ilıcalı iki kardeşten küçük olanıdır ve Ömer Center isimli bir abisi bulunmaktadır. Annesi müdür babası müteahhit olan Acun Ilıcalı, Kadıköy Maarif Koleji’nde liseye başlamış olmasına rağmen liseyi Kadıköy Anadolu Lisesi’nde bitirmiştir. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği kazanmış ve 7 yıl okumuş olmasına rağmen okuldan mezun olamamıştır. 1988’de 19 yaşındayken Seda Ilıcalı ile evlenen Acun Ilıcalı’nın Banu isminde bir kızı olmuştur. Evliliğinden on ay sonra anne ve babasını trafik kazasında kaybeden Acun Ilıcalı eşinden de boşanmıştır.

Zorluklar Bitmiyor..

1994 yılında motor kazası geçirdiği sırada arkasında oturan yakın arkadaşını da kaybeden Acun Ilıcalı’nın kaza sırasında sol kolu kırılmış ve hala kolunda platin taşımaktadır. 1995 yılında kot dükkanı açarak ticarete atılmaya karar veren Acun Ilıcalı, ticaret sektöründe başarısız olduktan sonra Beşiktaş muhabiri olarak bir süre çalıştıktan sonra futbolcularla yaptığı başarılı röportajlardan sonra kendini sektöre tanıtmaya başlamıştı. Sonrasında Show TV’ye transfer oldu ve dünyayı gezerek kendi bölümünü sunmaya başladı. 2002 yılında Acun Firarda isimli kendi programını izleyiciye sunarken 105 ülke gezdi. Ardından 2003 yılında Zeynep Ilıcalı ile olan evliliğinden Leyla ve Yasemin adında iki kızı olmuştur.

2005 yılında Acun Medya Şirketi kurduktan sonra Fear Faktor, Survivor, Yetenek Sizsiniz, Yok Böyle Dans gibi pek çok projenin yapımcılığını, sunuculuğu ve jüriliğini yapmış, 2005 yılında Vergi Rekortmenleri Listesine girmiştir. 2013 yılında Şeyma Subaşı’dan Melisa isimli bir kız çocuğu dünyaya getirdikten bir süre sonra Zeynep Ilıcalı’dan boşanan Acun Ilıcalı 2017 yılında Marsilya’da gösterişli bir düğünle Şeyma Subaşı ile evlenmiş, tam 14 ay sonra 2018 yılında ise Silivri’de boşandıklarını açıklamıştır.

Yorum Yap

Yorum Yap