1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. 5 Basit Adımda Haber Web sitesi Nasıl Oluşturulur

5 Basit Adımda Haber Web sitesi Nasıl Oluşturulur

Haber sitesi yapımı

Kendi medya sitenizin patronu olmak ister misiniz? Bu beş adımı kullanın ve bugün kendi yayın sitenizi hazırlayın. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanlar artık haberleri ve gazeteleri online ortamda okumaktadır. Sizde 5 kolay adımda bir haber sitesi kurarak makaleler ekleyebilir ve bu işten gelir elde edebilirsiniz. Aşağıda bahsedeceğim 5 basit adımda başarılı bir haber sitesi oluşturmak için hemen ipuçlarıyla işinize başlayın.

 

1-) Medya Logonuzu Yaratın

 

Haber sitenizi kurmak ve yayınlamak medya logonuzla başlar. Logonuz sitenizin kalitesi ve haber içeriğinizin bütünlüğü hakkında çok şey söyler. 30 dakika içinde tokatlamak ya da bir ay içinde değiştirmek istediğiniz bir şey değil. Sitenizi ziyaretçilere açmadan önce en baştan memnun olduğunuz bir medya logosu tasarlayın.

 

2-) Haber Sitenizi Tasarlayın

 

Web sitenizin tasarımı, sitenizin içeriği kadar önemlidir. Sitenizin görsel olarak çekici ve gezinmesi kolay olmasını ve böylece sitenizin yapışkan olmasını ve ziyaretçilerin takılmasını istiyorsunuz. Size birkaç dakika içinde bir web sitesi vermek için Internet’te bol miktarda ücretsiz haber web sitesi şablonu bulabilirsiniz. Web sitenizi tasarlarken ve her kenar çubuğunu ve widget’ı yerine koyarken, bu web sitesi tasarımını ölümcül günahları işlemediğinizden emin olun, aksi halde sitenizin başarısı engellenir.

 

3-) Gelir Akışınıza Karar Verin

 

Haber sitenizle para kazanmak ister misiniz yoksa bu sizin kişisel hobiniz olacak mı? Bir ödeme akışına karar verin, ödemeniz gereken tam bir yazar yazar personelini işe almak veya sitenizi yayınlamanın bant genişliği maliyetlerini karşılamak isteyip istemediğinize karar verin. Medya sitenizle para kazanmanın birçok yolu vardır. Ödemelerden çevrimiçi reklam satmaya kadar, haber siteniz için kişisel hedeflerinize en uygun olan birden fazla varyasyon seçebilirsiniz.

 

4-) Sosyal Medya Hesaplarınızı Kurun

 

Yine de içeriğinizde harika SEO’ya ihtiyacınız olsa da, artık sitenizi haritaya yerleştirmek için SEO’ya güvenemezsiniz. Başarılı olmak için aktif sosyal medya hesaplarına ihtiyacınız var. Birini bir diğer sosyal medya platformu üzerinden seçmeyin. Twitter Vs sorusu ile savaşmak kolaydır. Facebook Vs. Google+ ama gerçek şu ki, hepsine ihtiyacınız var ve izleyicilerinizi haber sitenize yönlendirmek için el ele çalışabilirler.

Sağlam sosyal medya yazma becerileriyle, sosyal medya aracılığıyla anında ve sadık bir kitle oluşturabilirsiniz. Ancak, çok farklı yönlere çekildiğinizi düşünüyorsanız ve sosyal medya etkinliğiniz acı çekmeye başlarsa, sosyal medya hesaplarınızı sizin için ele almak için bir sosyal medya yöneticisi işe alın. Yatırım buna değecek.

 

5-) Haber Ekibini İşe Alın

 

Logonuzu, tasarımınızı, sosyal medya hesaplarınızı aldınız ve sitenizi içerikle doldurmaya hazırsınız. Artık web içeriği yazarlarınızı işe alma zamanı. Deneyimli bir web içeriği yazarı,

web için her zaman harika başlıklar yazmayı bilir ve aynı zamanda her hikayenin okudunuz üzerinde ne olduğuna bakılmaksızın bir etkisi olduğundan emin olur.

Becerilerinin, haber siteniz için sahip olduğunuz hedeflerle eşleştiğinden emin olmak için deneme yazmalarını isteyin ve örnek yazmayı isteyin. Unutmayın, siteniz yalnızca desteklediğiniz ekip kadar iyidir. Sitenizin kalitesi ile ekibinize verdiğiniz destek katkısı doğru orantılıdır. Biri arttığında diğeri de otomatik olarak artmaktadır.

Parçaları bir araya getirdiğinizde siteniz benzersiz bir şey sunmalıdır. Suç haberleri, ebeveynler için hikayeler, iş günlüğü gibi bir şeye dayanırsanız, markanızı oluşturmayı çok daha kolay bir şekilde bulacaksınız. Kendiniz için basit bir kimlik oluşturun, ardından birkaç kolay adımda ürününüzü tanıtın.

Yorum Yap

Yorum Yap