İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kimdir ?
  3. Zerrin Tekindor Kimdir?

Zerrin Tekindor Kimdir?

Zerrin Tekindor Kimdir
3

Zerrin Tekindor

1964 yılında Burhaniye’de doğan Zerrin Tekindor ilk ve ortaöğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde lisans eğitimini 1985’te tamamladıktan sonra Ankara Devlet Tiyatrosu’nda göreve başlamıştır.

İstanbul Yılları’nda Tekindor

Zerrin Tekindor Kimdir?; 2003’te İstanbul Devlet Konservatuarı’na geçiş yapmış ve İstanbul’a taşınmıştır. Bu yıllarda rol aldığı oyunlar içerisinde 2004’te ‘Müfettiş’ adlı oyunda Anna Andreveyna rolü, 2010’da ‘Vahşet Tanrısı’ oyununda Annette Reille rolü ve 2014’te oynadığı ‘Kim Korkar Hain Kurttan’ projesinde Martha rolü ile 3 kez Afife Tiyatro Ödülüne layık görülmüştür.

Tiyatro kariyerinin yanında 1990 ve 1994 yılları arası Bilkent Resim bölümünde özel öğrenci olarak eğitim görmesinin yanında Halil Akdeniz Atölyesinde de öğrenim görmüştür. Oyunculuk kariyerinin yanında resim yeteneği de olan Zerrin Tekindor bu alanda yaptığı çeşitli çalışmalarının yanında 16 adet resim sergisi açarak isminden söz ettirmeyi başarmıştır. Zerrin Tekindor’un eski eşi ismini yine sıklıkla duyduğumuz bir diğer başarılı oyuncu Çetin Tekindor olup bu evliliğinden de Hira isminde bir oğlu bulunmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap