İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilim
  3. Saturn Halkaları Neden Kayboluyor?

Saturn Halkaları Neden Kayboluyor?

saturn
2

İlk olarak yanıtlanması gereken soru neden Satürn’ün halkalarının olduğudur. Bazıları bu halkaların ilk zamandan beri Satürn ile birlikte olduğunu söylüyor. Bazıları ise yakınlarda bulunan uyduların parçalanması ile oraya savrulduğunu ve bunun da halka oluşturduğunu iddia ediyor. İlk teori bilim adamları tarafından pek de kabul görmüyor çünkü halkalar gezegenden çok daha genç. Satürn halkaları neden kayboluyor, bunun anlamı nedir?

Satürn Halkaları Neden Yok Oluyor?

Satürn halkalarının ana maddesi su buzudur. Ancak, zaman zaman halkaların hızlı bir şekilde yok olduğunu görebiliyorsunuz. Bilim insanlarına göre bu halkaların yok olmasının nedeni Satürn’ün çok yüksek bir yer çekimi uygulamaya başlamış olmasıdır. Halkalar yağmur olarak Satürn üzerine düşmeye başlıyor.

Satürn Halkalarının Kaybolması İnsanları Etkiler mi?

Satürn bize oldukça uzak bir gezegen. Aynı zamanda bu zamana kadar Satürn halkaları ile Dünya arasında herhangi bir etkileşim de olmadı. Dolayısıyla bu halkaların sayısının artması ya da yok olması Dünya’yı, dolayısıyla insanları etkileyen bir durum da oluşmamış oluyor.

Yorum Yap

Yorum Yap