Erken Emeklilik Süresi Değişiyormu ?

erken_emeklilik

Merhaba arkadaşlar, biliyorsunuz önceden alınan yasa  ile prim gün sayısını doldursanız bile , emeklilik için yaş sınırını beklemeniz gerekmektedir.

Bugün (05.04.2013) verilen haberler de 1999 yılı öncesi için sadece prim sayısına bakılarak erken emeklilik döneminin tekrar başlatılacağı konusun da haberler verilmeye başlandı.

Başbakan Recep Tayip Erdoğanın talimati ile 2000’den önce emekli olanları bu yasadan farklı tutmak için çalışmalar yapıldığı konusun da bugün haber ve medya organların da bilgiler geçildi.

Tabi erken emeklilik için %5 prim kesileceğine dair bilgiler’de verildi ama bu prim neye göre kesilecek nerden kesilecek şu an için kesin bir bilgi verilmedi.

Erken emeklilik haberleri verilirken Sosya güvenlik bakanlığından konuyla ilgili, kesin bir çalışma olmadığını sadece düşünce aşamasında olduklarına dair bilgiler verildi.

Çalışma ve sosyal güvenlik bakanımız Faruk Çelik ise, konuyla ilgili olarak, 1999 yılından önce emekli olanlar ile ilgili şikayetleri değerlendireceklerini, maddi bir kayıp yaşanmadan

bir düzenlemeye gidilebileceğini fakat erken emeklilik konusunda kimsenin erken bir hevese kapılmaması gerektiğini belirtti.

Bir önceki yazımız olan Yıllık İzin Hakkı ? başlıklı makalemizde senelik izin, sosyal güvenlik ve sosyal güvenlik bakanlığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>